sâmbătă, 1 octombrie 2016

Octombrie 2016

Sâmbătă, 1 octombrie 2016
Feminin - Junioare Under 17   Preliminariile Campionatului European - Cehia 2017
> Turul preliminar * Grupa 9 (Etapa a 3-a)
Ucraina - România
Serbia - Belgia
Meciurile se joacă în Serbia
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 11-a
Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari
FC Botoșani - Dinamo București

Duminică, 2 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 11-a
FC Viitorul - Astra Giurgiu
Steaua București - CS Universitatea Craiova

Luni, 3 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 11-a
Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu

Miercuri, 5 octombrie 2016
Masculin - Juniori Under 18   Turneu amical
> Etapa 1
România - Uruguay
Franța - Rusia
Meciurile se joacă în Franța
---
Futsal / Masculin - Seniori   Meci amical
Turcia - România

Joi, 6 octombrie 2016
Masculin - Juniori Under 19   Preliminariile Campionatului European - Georgia 2017
> Turul preliminar * Grupa 2 (Etapa 1)
San Marino - Norvegia
Olanda - România
Meciurile se joacă în Olanda
---
Futsal / Masculin - Seniori   Meci amical
Turcia - România

Vineri, 7 octombrie 2016
Masculin - Tineret Under 21   Preliminariile Campionatului European - Polonia 2017
> Grupa 5
Luxemburg - Armenia
Bulgaria - Danemarca
Din Grupa 5 face parte și România
---
Masculin - Juniori Under 18   Turneu amical
> Etapa a 2-a
Rusia - Uruguay
Franța - România
Meciurile se joacă în Franța

Sâmbătă, 8 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Rusia 2018
> Zona UEFA * Grupa E (Etapa a 2-a)
Armenia - România
Muntenegru - Kazahstan
Polonia - Danemarca
---
Masculin - Juniori Under 19   Preliminariile Campionatului European - Georgia 2017
> Turul preliminar * Grupa 2 (Etapa a 2-a)
Norvegia - România
Olanda - San Marino
Meciurile se joacă în Olanda

Duminică, 9 octombrie 2016
Masculin - Juniori Under 18   Turneu amical
> Etapa a 3-a
România - Rusia
Franța - Uruguay
Meciurile se joacă în Franța

Marți, 11 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Rusia 2018
> Zona UEFA * Grupa E (Etapa a 3-a)
Kazahstan - România
Danemarca - Muntenegru
Polonia - Armenia
---
Masculin - Tineret Under 21   Preliminariile Campionatului European - Polonia 2017
> Grupa 5
Bulgaria - România
Armenia - Țara Galilor
Danemarca - Luxemburg
---
Masculin - Juniori Under 19   Preliminariile Campionatului European - Georgia 2017
> Turul preliminar * Grupa 2 (Etapa a 3-a)
România - San Marino
Norvegia - Olanda
Meciurile se joacă în Olanda
---
Futsal / Masculin - Seniori   Cupa UEFA
> Turul principal * Grupa 6 (Etapa 1)
City'us Târgu Mureș - APOEL Nicosia
EP Chrudim - Pinerola Bratislava
Meciurile se joacă în Cehia

Miercuri, 12 octombrie 2016
Futsal / Masculin - Seniori   Cupa UEFA
> Turul principal * Grupa 6 (Etapa a 2-a)
Pinerola Bratislava - City'us Târgu Mureș
EP Chrudim - APOEL Nicosia
Meciurile se joacă în Cehia

Vineri, 14 octombrie 2016
Futsal / Masculin - Seniori   Cupa UEFA
> Turul principal * Grupa 6 (Etapa a 3-a)
APOEL Nicosia - Pinerola Bratislava
City'us Târgu Mureș - EP Chrudim
Meciurile se joacă în Cehia
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 12-a
CFR Cluj - CSM Politehnica Iași

Sâmbătă, 15 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 12-a
Pandurii Târgu Jiu - FC Botoșani
Astra Giurgiu - Concordia Chiajna

Duminică, 16 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 12-a
FC Voluntari - ASA Târgu Mureș
Steaua București - Gaz Metan Mediaș

Luni, 17 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 12-a
ACS Poli Timișoara - FC Viitorul
CS Universitatea Craiova - Dinamo București

Miercuri, 19 octombrie 2016
Futsal / Masculin - Tineret Under 21   Meci amical
Ungaria - România
---
Masculin - Juniori Under 19   Liga Tineretului
> Turul întâi * Manșa a doua
Sheriff Tiraspol - FC Viitorul

Joi, 20 octombrie 2016
Futsal / Masculin - Tineret Under 21   Meci amical
România - Ungaria
---
Masculin - Seniori   Liga Europa
> Grupa E * Etapa a 3-a
Viktoria Plzen - Astra Giurgiu
AS Roma - Austria Viena
---
Masculin - Seniori   Liga Europa
> Grupa L * Etapa a 3-a
Steaua București - FC Zurich
Osmanlispor - Villarreal CF

Vineri, 21 octombrie 2016
Feminin - Senioare   Preliminariile Campionatului European - Olanda 2017
> Play-off * Manșa întâi
Portugalia - România
---
Futsal / Masculin - Seniori   Tragere la sorți
> Preliminariile Campionatului European - Slovenia 2018 * Turul principal
Se stabilesc adversarele pe care le va avea România
---
Futsal / Masculin - Seniori   Tragere la sorți
> Cupa UEFA * Turul de elită
Dacă trece de turul principal, se stabilesc adversarele pe care le va avea City'us Târgu Mureș

Sâmbătă, 22 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 13-a
Gaz Metan Mediaș - CS Universitatea Craiova
ASA Târgu Mureș - Steaua București
CSM Politehnica Iași - FC Voluntari
FC Viitorul - CFR Cluj
Concordia Chiajna - ACS Poli Timișoara
FC Botoșani - Astra Giurgiu
Dinamo București - Pandurii Târgu Jiu

Marți, 25 octombrie 2016
Masculin - Juniori Under 17   Preliminariile Campionatului European - Croația 2017
> Turul preliminar * Grupa 6 (Etapa 1)
România - Austria
Anglia - Azerbaidjan
Meciurile se joacă în România
---
Feminin - Senioare   Preliminariile Campionatului European - Olanda 2017
> Play-off * Manșa a doua
România - Portugalia

Miercuri, 26 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Cupa României
> Șaisprezecimile de finală
Joacă echipele din Liga I - Orange

Joi, 27 octombrie 2016
Masculin - Juniori Under 17   Preliminariile Campionatului European - Croația 2017
> Turul preliminar * Grupa 6 (Etapa a 2-a)
Anglia - România
Austria - Azerbaidjan
Meciurile se joacă în România

Sâmbătă, 29 octombrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 14-a
CS Universitatea Craiova - Pandurii Târgu Jiu
Dinamo București - Astra Giurgiu
FC Botoșani - ACS Poli Timișoara
Concordia Chiajna - CFR Cluj
FC Viitorul - FC Voluntari
CSM Politehnica Iași - Steaua București
ASA Târgu Mureș - Gaz Metan Mediaș

Duminică, 30 octombrie 2016
Masculin - Juniori Under 17   Preliminariile Campionatului European - Croația 2017
> Turul preliminar * Grupa 6 (Etapa a 3-a)
Azerbaidjan - România
Austria - Anglia
Meciurile se joacă în România

joi, 1 septembrie 2016

Septembrie 2016

Joi, 1 septembrie 2016
Masculin - Juniori Under 18   Turneul amical 4 Națiuni - 2016
> Etapa 1
Norvegia - Polonia
Suedia - România
Meciurile se joacă în Suedia
---
Masculin - Juniori Under 17   Turneul amical Cupa Sirenei - 2016
> Grupa B * Finala
Georgia - România
Meciul se joacă în Polonia
---
Feminin - Junioare Under 17   Turneul amical 4 Națiuni - 2016
> Etapa a 3-a
Austria - Germania
Elveția - România
Meciurile se joacă în Austria
---
Masculin - Juniori Under 17   Turneul amical Cupa Sirenei - 2016
> Grupa A * Finala
Norvegia - Finlanda
Meciul se joacă în Polonia
Una dintre cele două echipe se întâlnește cu România în finala sau în finala mică a turneului

Vineri, 2 septembrie 2016
Masculin - Tineret Under 21   Preliminariile Campionatului European - Polonia 2017
> Grupa 5
Țara Galilor - Danemarca
România - Luxemburg
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Bahamas 2017
> Zona UEFA - Turul întâi * Grupa B (Etapa 1)
Anglia - România
Moldova - Portugalia
Meciurile se joacă în Italia

Sâmbătă, 3 septembrie 2016
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Bahamas 2017
> Zona UEFA - Turul întâi * Grupa B (Etapa a 2-a)
Anglia - Moldova
Portugalia - România
Meciurile se joacă în Italia
---
Masculin - Juniori Under 18   Turneul amical 4 Națiuni - 2016
> Etapa a 2-a
România - Norvegia
Polonia - Suedia
Meciurile se joacă în Suedia
---
Masculin - Juniori Under 17   Turneul amical Cupa Sirenei - 2016
> Finala/Finala mică
Norvegia/Finlanda - România
Meciul se joacă în Polonia

Duminică, 4 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Rusia 2018
> Zona UEFA * Grupa E (Etapa 1)
Danemarca - Armenia
Kazahstan - Polonia
România - Muntenegru
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Bahamas 2017
> Zona UEFA - Turul întâi * Grupa B (Etapa a 3-a)
România - Moldova
Portugalia - Anglia
Meciurile se joacă în Italia
---
Masculin - Juniori Under 19   Meci amical
Finlanda - România

Luni, 5 septembrie 2016
Masculin - Juniori Under 18   Turneul amical 4 Națiuni - 2016
> Etapa a 3-a
România - Polonia
Suedia - Norvegia
Meciurile se joacă în Suedia
---
Feminin - Junioare Under 19   Meci amical
Slovacia - România

Marți, 6 septembrie 2016
Masculin - Tineret Under 21   Preliminariile Campionatului European - Polonia 2017
> Grupa 5
Armenia - Bulgaria
Țara Galilor - Luxemburg
Danemarca - România
---
Masculin - Juniori Under 19   Meci amical
Finlanda - România
---
Feminin - Junioare Under 17   Meci amical
Malta - România

Miercuri, 7 septembrie 2016
Feminin - Junioare Under 19   Meci amical
Slovacia - România
---
Masculin - Seniori   Cupa Ligii - Adeplast
> Sferturile de finală
ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna
CFR Cluj - ASA Târgu Mureș
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Bahamas 2017
> Zona UEFA - Turul doi * Etapa 1
Joacă România, dacă trece de turul întâi
În Italia

Joi, 8 septembrie 2016
Feminin - Junioare Under 17   Meci amical
Malta - România
---
Masculin - Seniori   Cupa Ligii - Adeplast
> Sferturile de finală
FC Botoșani - Steaua București
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Bahamas 2017
> Zona UEFA - Turul doi * Etapa a 2-a
Joacă România, dacă trece de turul întâi
În Italia

Vineri, 9 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 7-a
Gaz Metan Mediaș - Pandurii Târgu Jiu
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Bahamas 2017
> Zona UEFA - Turul doi * Etapa a 3-a
Joacă România, dacă trece de turul întâi
În Italia

Sâmbătă, 10 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 7-a
FC Voluntari - ACS Poli Timișoara
CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Bahamas 2017
> Zona UEFA * Semifinalele/Semifinalele turneului pentru locul 5/Semifinalele turneului pentru locul 9/Semifinalele turneului pentru locul 13
Joacă România, dacă trece de turul întâi
În Italia

Duminică, 11 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 7-a
CSM Politehnica Iași - FC Botoșani
Steaua București - Astra Giurgiu
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Preliminariile Cupei Mondiale - Bahamas 2017
> Zona UEFA * Finala/Finala mică/Meciul pentru locul 5/Meciul pentru locul 7/Meciul pentru locul 9/Meciul pentru locul 11/Meciul pentru locul 13/Meciul pentru locul 15
Joacă România, dacă trece de turul întâi
În Italia

Luni, 12 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 7-a
FC Viitorul - Concordia Chiajna
ASA Târgu Mureș - Dinamo București

Joi, 15 septembrie 2016
Feminin - Senioare   Preliminariile Campionatului European - Olanda 2017
> Grupa 3
România - Ucraina
---
Feminin - Junioare Under 19   Preliminariile Campionatului European - Irlanda de Nord 2017
> Turul preliminar * Grupa 1 (Etapa 1)
Polonia - România
Norvegia - Armenia
Meciurile se joacă în Polonia
---
Masculin - Seniori   Liga Europa
> Grupa E * Etapa 1
Astra Giurgiu - Austria Viena
Viktoria Plzen - AS Roma
---
Masculin - Seniori   Liga Europa
> Grupa L * Etapa 1
Osmanlispor - Steaua București
Villarreal CF - FC Zurich

Vineri, 16 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 8-a
FC Botoșani - FC Viitorul
Pandurii Târgu Jiu - ASA Târgu Mureș

Sâmbătă, 17 septembrie 2016
Feminin - Junioare Under 19   Preliminariile Campionatului European - Irlanda de Nord 2017
> Turul preliminar * Grupa 1 (Etapa a 2-a)
România - Armenia
Norvegia - Polonia
Meciurile se joacă în Polonia
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 8-a
CFR Cluj - FC Voluntari
Dinamo București - CSM Politehnica Iași

Duminică, 18 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 8-a
CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna
ACS Poli Timișoara - Steaua București

Luni, 19 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 8-a
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaș

Marți, 20 septembrie 2016
Feminin - Senioare   Preliminariile Campionatului European - Olanda 2017
> Grupa 3
România - Grecia
Franța - Albania
---
Feminin - Junioare Under 19   Preliminariile Campionatului European - Irlanda de Nord 2017
> Turul preliminar * Grupa 1 (Etapa a 3-a)
România - Norvegia
Armenia - Polonia
Meciurile se joacă în Polonia
---
Masculin - Seniori   Cupa Regiunilor
> Turul intermediar * Grupa 3 (Etapa 1)
Reprezentanta României - Reprezentanta Angliei
Reprezentanta Rusiei - Reprezentanta Serbiei
Meciurile se joacă în România
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 9-a
CSM Politehnica Iași - Pandurii Târgu Jiu
FC Viitorul - Dinamo București

Miercuri, 21 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 9-a
Concordia Chiajna - FC Botoșani
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova

Joi, 22 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Cupa Regiunilor
> Turul intermediar * Grupa 3 (Etapa a 2-a)
Reprezentanta Angliei - Reprezentanta Serbiei
Reprezentanta Rusiei - Reprezentanta României
Meciurile se joacă în România
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 9-a
Gaz Metan Mediaș - ACS Poli Timișoara
ASA Târgu Mureș - Astra Giurgiu
Steaua București - CFR Cluj

Vineri, 23 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 10-a
Pandurii Târgu Jiu - FC Viitorul
---
Feminin - Senioare   Tragere la sorți
> Preliminariile Campionatului European - Olanda 2017 * Play-off
Dacă se clasează pe locul 2 în Grupa 3 și nu este una dintre cele mai bune șase echipe de pe această poziție, se stabilește ordinea în care va juca România

Vineri, 23 septembrie 2016 - Duminică, 25 septembrie 2016
Minifotbal / Masculin - Seniori   Liga Campionilor
Joacă echipe din România
Meciurile se joacă în Slovenia

Sâmbătă, 24 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Cupa Regiunilor
> Turul intermediar * Grupa 3 (Etapa a 3-a)
Reprezentanta Serbiei - Reprezentanta României
Reprezentanta Angliei - Reprezentanta Rusiei
Meciurile se joacă în România
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 10-a
CS Universitatea Craiova - FC Botoșani
Dinamo București - Concordia Chiajna

Duminică, 25 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 10-a
Astra Giurgiu - CSM Politehnica Iași
FC Voluntari - Steaua București

Luni, 26 septembrie 2016
Feminin - Junioare Under 17   Preliminariile Campionatului European - Cehia 2017
> Turul preliminar * Grupa 9 (Etapa 1)
România - Serbia
Belgia - Ucraina
Meciurile se joacă în Serbia
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 10-a
ACS Poli Timișoara - ASA Târgu Mureș
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș

Miercuri, 28 septembrie 2016
Feminin - Junioare Under 17   Preliminariile Campionatului European - Cehia 2017
> Turul preliminar * Grupa 9 (Etapa a 2-a)
Belgia - România
Serbia - Ucraina
Meciurile se joacă în Serbia
---
Masculin - Juniori Under 17   Meci amical
România - Polonia
---
Masculin - Juniori Under 19   Liga Tineretului
> Turul întâi * Manșa întâi
FC Viitorul - Sheriff Tiraspol

Joi, 29 septembrie 2016
Masculin - Seniori   Liga Europa
> Grupa E * Etapa a 2-a
AS Roma - Astra Giurgiu
Austria Viena - Viktoria Plzen
---
Masculin - Seniori   Liga Europa
> Grupa L * Etapa a 2-a
Steaua București - Villarreal CF
FC Zurich - Osmanlispor

Vineri, 30 septembrie 2016
Masculin - Juniori Under 17   Meci amical
România - Polonia

luni, 1 august 2016

August 2016

Luni, 1 august 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 2-a
CS Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureș
Concordia Chiajna - FC Voluntari

Miercuri, 3 august 2016
Masculin - Seniori   Liga Campionilor
> Turul trei preliminar * Manșa a doua
FC Copenhaga - Astra Giurgiu
Steaua București - Sparta Praga

Joi, 4 august 2016
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Meci amical
Bulgaria - România
---
Masculin - Seniori   Liga Europa
> Turul trei preliminar * Manșa a doua
Maccabi Tel-Aviv - Pandurii Târgu Jiu
FC Viitorul - KAA Gent

Vineri, 5 august 2016
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Meci amical
România - Bulgaria
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 3-a
FC Voluntari - FC Botoșani
ASA Târgu Mureș - CSM Politehnica Iași
---
Masculin - Seniori   Tragere la sorți
> Liga Campionilor * Play-off
Dacă trece de turul trei preliminar, se stabilește adversara celor de la Astra Giurgiu
Dacă trece de turul trei preliminar, se stabilește adversara celor de la Steaua București
---
Masculin - Seniori   Tragere la sorți
> Liga Europa * Play-off
Dacă nu trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor, se stabilește adversara celor de la Astra Giurgiu
Dacă nu trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor, se stabilește adversara celor de la Steaua București
Dacă trece de turul trei preliminar, se stabilește adversara celor de la Pandurii Târgu Jiu
Dacă trece de turul trei preliminar, se stabilește adversara celor de la FC Viitorul

Sâmbătă, 6 august 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 3-a
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova
Steaua București - Concordia Chiajna

Duminică, 7 august 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 3-a
Gaz Metan Mediaș - FC Viitorul
ACS Poli Timișoara - Pandurii Târgu Jiu

Luni, 8 august 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 3-a
CFR Cluj - Dinamo București

Marți, 9 august 2016
Masculin - Juniori Under 19   Meci amical
România - Israel
---
Masculin - Juniori Under 17   Meci amical
România - Macedonia
---
Masculin - Seniori   Cupa Ligii - Adeplast
> Optimile de finală
FC Botoșani - CSM Politehnica Iași

Miercuri, 10 august 2016
Masculin - Seniori   Cupa Ligii - Adeplast
> Optimile de finală
Gaz Metan Mediaș - ASA Târgu Mureș
ACS Poli Timișoara - FC Viitorul
Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu

Joi, 11 august 2016
Masculin - Juniori Under 19   Meci amical
România - Israel
---
Masculin - Juniori Under 17   Meci amical
România - Macedonia
---
Masculin - Seniori   Cupa Ligii - Adeplast
> Optimile de finală
CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
FC Voluntari - Dinamo București

Vineri, 12 august 2016
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Liga Europeană - 2016
> Divizia A - Turneul preliminar III * Grupa 1 (Etapa 1)
Rusia - Belarus
România - Portugalia
Meciurile se joacă în Ungaria
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 4-a
FC Botoșani - Steaua București
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Liga Europeană - 2016
> Divizia A - Turneul preliminar III * Grupa 2 (Etapa 1)
Italia - Germania
Polonia - Ucraina
Meciurile se joacă în Ungaria
Din Divizia A face parte și România

Sâmbătă, 13 august 2016
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Liga Europeană - 2016
> Divizia A - Turneul preliminar III * Grupa 1 (Etapa a 2-a)
Rusia - România
Portugalia - Belarus
Meciurile se joacă în Ungaria
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 4-a
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș
Astra Giurgiu - ACS Poli Timișoara
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Liga Europeană - 2016
> Divizia A - Turneul preliminar III * Grupa 2 (Etapa a 2-a)
Italia - Polonia
Ucraina - Germania
Meciurile se joacă în Ungaria
Din Divizia A face parte și România

Duminică, 14 august 2016
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Liga Europeană - 2016
> Divizia A - Turneul preliminar III * Grupa 1 (Etapa a 3-a)
Belarus - România
Portugalia - Rusia
Meciurile se joacă în Ungaria
---
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 4-a
Pandurii Târgu Jiu - CFR Cluj
FC Viitorul - ASA Târgu Mureș
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Liga Europeană - 2016
> Divizia A - Turneul preliminar III * Grupa 2 (Etapa a 3-a)
Germania - Polonia
Ucraina - Italia
Meciurile se joacă în Ungaria
Din Divizia A face parte și România

Luni, 15 august 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 4-a
CS Universitatea Craiova - CSM Politehnica Iași
Dinamo București - FC Voluntari

Marți, 16 august 2016 - Miercuri, 17 august 2016
Masculin - Seniori   Liga Campionilor
> Play-off * Manșa întâi
Joacă Astra Giurgiu, dacă trece de turul trei preliminar
Joacă Steaua București, dacă trece de turul trei preliminar

Miercuri, 17 august 2016
Futsal / Masculin - Seniori   Cupa UEFA
> Turul preliminar * Grupa A (Etapa 1)
FC APOEL Nicosia - AFM Futsal Maniacs
ASUE Erevan - JB Futsal Gentofte
Meciurile se joacă în Armenia
Echipa care se clasează pe locul 1 se califică în turul principal, fază în care va evolua în Grupa 6, alături de City'us Târgu Mureș, FK EP Chrudim și SK Pinerola Bratislava

Joi, 18 august 2016
Futsal / Masculin - Seniori   Cupa UEFA
> Turul preliminar * Grupa A (Etapa a 2-a)
JB Futsal Gentofte - FC APOEL Nicosia
ASUE Erevan - AFM Futsal Maniacs
Meciurile se joacă în Armenia
Echipa care se clasează pe locul 1 se califică în turul principal, fază în care va evolua în Grupa 6, alături de City'us Târgu Mureș, FK EP Chrudim și SK Pinerola Bratislava
---
Masculin - Seniori   Liga Europa
> Play-off * Manșa întâi
Joacă Astra Giurgiu, dacă nu trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor
Joacă Steaua București, dacă nu trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor
Joacă Pandurii Târgu Jiu, dacă trece de turul trei preliminar
Joacă FC Viitorul, dacă trece de turul trei preliminar

Sâmbătă, 20 august 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 5-a
ACS Poli Timișoara - CS Universitatea Caiova
CFR Cluj - Astra Giurgiu
FC Voluntari - Pandurii Târgu Jiu
Steaua București - Dinamo București
Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani
ASA Târgu Mureș - Concordia Chiajna
CSM Politehnica Iași - FC Viitorul
---
Futsal / Masculin - Seniori   Cupa UEFA
> Turul preliminar * Grupa A (Etapa a 3-a)
AFM Futsal Maniacs - JB Futsal Gentofte
FC APOEL Nicosia - ASUE Erevan
Meciurile se joacă în Armenia
Echipa care se clasează pe locul 1 se califică în turul principal, fază în care va evolua în Grupa 6, alături de City'us Târgu Mureș, FK EP Chrudim și SK Pinerola Bratislava

Duminică, 21 august 2016 - Sâmbătă, 27 august 2016
Minifotbal / Masculin - Seniori   Campionatul European - Ungaria 2016
> Grupa D
România, Spania, Franța, Lituania
> Optimile de finală
> Sferturile de finală
> Semifinalele
> Finala mică
> Finala

Marți, 23 august 2016
Feminin - Senioare   Liga Campionilor
> Turul preliminar * Grupa 4 (Etapa 1)
Olimpia Cluj - Parnu Jalgpalliklubi
Medyk Konin - Breznica Pljevlja
Meciurile se joacă în Polonia

Marți, 23 august 2016 - Miercuri, 24 august 2016
Masculin - Seniori   Liga Campionilor
> Play-off * Manșa a doua
Joacă Astra Giurgiu, dacă trece de turul trei preliminar
Joacă Steaua București, dacă trece de turul trei preliminar

Miercuri, 24 august 2016
Masculin - Juniori Under 16   Meci amical
România - Anglia

Joi, 25 august 2016
Feminin - Senioare   Liga Campionilor
> Turul preliminar * Grupa 4 (Etapa a 2-a)
Olimpia Cluj - Breznica Pljevlja
Parnu Jalgpalliklubi - Medyk Konin
Meciurile se joacă în Polonia
---
Masculin - Seniori   Liga Europa
> Play-off * Manșa a doua
Joacă Astra Giurgiu, dacă nu trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor
Joacă Steaua București, dacă nu trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor
Joacă Pandurii Târgu Jiu, dacă trece de turul trei preliminar
Joacă FC Viitorul, dacă trece de turul trei preliminar
---
Masculin - Seniori   Tragere la sorți
> Liga Campionilor * Faza grupelor
Dacă trece de turul trei preliminar și de play-off, se stabilesc adversarele pe care le va avea Astra Giurgiu
Dacă trece de turul trei preliminar și de play-off, se stabilesc adversarele pe care le va avea Steaua București

Joi, 25 august 2016 - Duminică, 28 august 2016
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Liga Europeană - 2016
> Superfinala
Joacă România, dacă se clasează pe unul dintre primele opt locuri în Divizia A
Meciurile se joacă în Italia
---
Fotbal pe plajă / Masculin - Seniori   Liga Europeană - 2016
> Turneul pentru menținerea/promovarea în Divizia A
Joacă România, dacă se clasează pe locul 12 în Divizia A
Meciurile se joacă în Italia

Vineri, 26 august 2016
Masculin - Juniori Under 16   Meci amical
România - Anglia
---
Masculin - Seniori   Tragere la sorți
> Liga Europa * Faza grupelor
Dacă trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor, dar nu trece de play-off-ul din Liga Campionilor/Dacă nu trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor, dar trece de play-off, se stabilesc adversarele pe care le va avea Astra Giurgiu
Dacă trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor, dar nu trece de play-off-ul din Liga Campionilor/Dacă nu trece de turul trei preliminar din Liga Campionilor, dar trece de play-off, se stabilesc adversarele pe care le va avea Steaua București
Dacă trece de turul trei preliminar și de play-off, se stabilesc adversarele pe care le va avea Pandurii Târgu Jiu
Dacă trece de turul trei preliminar și de play-off, se stabilesc adversarele pe care le va avea FC Viitorul

Sâmbătă, 27 august 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa a 6-a
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul
Concordia Chiajna - CSM Politehnica Iași
FC Botoșani - ASA Târgu Mureș
Dinamo București - Gaz Metan Mediaș
Pandurii Târgu Jiu - Steaua București
Astra Giurgiu - FC Voluntari
ACS Poli Timișoara - CFR Cluj

Duminică, 28 august 2016
Feminin - Junioare Under 17   Turneul amical 4 Națiuni - 2016
> Etapa 1
Austria - Elveția
România - Germania
Meciurile se joacă în Austria
---
Feminin - Senioare   Liga Campionilor
> Turul preliminar * Grupa 4 (Etapa a 3-a)
Medyk Konin - Olimpia Cluj
Breznica Pljevlja - Parnu Jalgpalliklubi
Meciurile se joacă în Polonia

Marți, 30 august 2016
Feminin - Junioare Under 17   Turneul amical 4 Națiuni - 2016
> Etapa a 2-a
Austria - România
Germania - Elveția
Meciurile se joacă în Austria
---
Masculin - Juniori Under 19   Tragere la sorți
> Liga Tineretului * Turul întâi
Se stabilește adversara pe care o va avea FC Viitorul
---
Masculin - Juniori Under 19   Tragere la sorți
> Liga Tineretului * Turul doi
Se stabilește adversara pe care o va avea FC Viitorul dacă va trece de turul întâi

Miercuri, 31 august 2016
Masculin - Seniori   Liga I - Orange
> Etapa 1
Steaua București - CSM Politehnica Iași